Amikor eldöntjük, hogy hungarocell hőszigetelést szeretnénk felrakatni, nem csak azt érdemes meggondolni, hogy honnan, milyen anyagokat szerzünk be, hanem azt is, kire bízzuk a felrakást.
Egy rossz, hanyag szakember nagyon komoly károkat tud okozni, amit nem csak a pénzünk bánhat, hanem a falaink minősége is.
De hogyan dönthetjük el, melyik szakember jó, melyikben nem bízhatunk?
Összeszedtünk néhány kulcskérdést. Az erre adott válaszok alapján könnyen eldönthetjük, kit válasszunk.
- Milyen ragasztási módszert tart a legjobbnak? (Régen a pogácsás módszert használták, de ezt már jóideje új módszerek váltották fel. A jó eljárás, a perem-pont módszer, vagy a tábla telibe kenése. )
- Figyeljük meg, megkérdezi-e, hogy milyen a falazat. ( A különböző falakhoz, különböző anyagú és méretű dübelek szükségesek. Ha érdeklődik, vagy megnézi a vakolat mélységét, az is gondos szakemberre utal. )
- Hogyan készíti a furatot a dübelnek? (Csak normál betonnál, vagy tömör építőanyagoknál használjanak ütve fúrót, vagy fúrókalapácsot. Üreges tégláknál, illetve üreges építőelemeknél ütő impulzus nélküli furatkészítés szükséges, ehhez a rendszergyártó által javasolt fúrószárat és fúrógépet használjanak. )
- Azt is megkérdezhetjük, hogy a dübelezéshez a T, vagy a W sémát használja-e, ha erre nem ad határozott választ, nem a kettő közül választ, akkor szintén érdemes gyanakodni.
- Ha a szakember gond nélkül nekiállna a felnedvesedett falat szigetelni, az is intő jel.
- A „pik-pak meglesz”, meg a „mi télen is dolgozunk” rossz mondatok.
A felsoroltakon kívül akad azért még olyan, amire figyelni kell a kivitelezésnél, de ennyiből már képet kaphatunk arról, hogy kb. mire számíthatunk az adott szakitól.
Mindenesetre elsőként próbáljuk meg átbeszélni a kritikus pontokat a szakemberrel, mielőtt lecserélnénk, de a THR kivitelezési szabályokhoz mindenképpen ragaszkodjunk.