1. A szigetelés megkezdése előtt a falak felkészítésének elhagyása. A falak hibáit javítani kell, az esetleges vizesedést megszüntetni. Ezek elhagyása később nem csak a szigetelés leválásához, de súlyos esetben egy kiadós vizesedés a falszerkezet olyan szintű rongálódásához vezethet, hogy statikailag teljesen tönkre mehet, amit már csak bontással és újraépítéssel lehet helyrehozni.
2. Rossz szigetelés vastagság választása. A fal anyagához és vastagságához viszonyított túl vékony szigetelő réteg alacsony hatásfokú lesz.
3. Az üvegszövetháló rossz illesztése. A hálót a ragasztóba ágyazva, széleinél 10 cm-es átfedésben kell feltenni. Ezt már a vásárláskor bele kell kalkulálni a mennyiségbe. Ha nincs átfedés, akkor a vakolat megrepedezhet a száradás során.
4. A polisztirol lapokat az elavult pogácsás módszerrel ragasztják fel. Régen az volt a nézet, hogy a leghatékonyabb ha 5-6 pogácsát helyeznek a lapra, és úgy helyezik fel, de ezzel a módszerrel a hőtágulásnak köszönhetően könnyen hőhíd és penészedés alakul ki a falon, a szigetelés illesztéseinél. Helyette a perem-pont módszer javasolt, esetleg a telibe ragasztózás. A perem pont módszer esetén arra kell figyelni, hogy legalább a 40%-a ragasztóval fedett legyen a lapnak.
5. A hungarocell lapok rossz illesztése, pozícionálása. Első hiba, ha nem használunk indítósínt. Azzal ugyanis nem csak a rágcsálóktól óvjuk a szigetelő anyagot, hanem tökéletesen vízszintesen indíthatjuk el a lapok felragasztását. A második dolog, hogy a sorban egymásra kerülő lapokat kötésben kell felragasztani. Ha több rétegben szigetelünk, akkor minden irányban ügyelni kell, hogy kötésben legyenek a lapok.
+1. Rossz dűbelválasztás, beütés. Nem elég, ha csak ragasztóval rögzítjük a szigetelést, a végső tartást a négyzetméterenkénti 6 db megfelelő dübel beütése adja. Megfelelő dübel kiválasztásához ismerni kell a fal anyagát, a vakolat vastagságát, össze kell adni a szigetelés vastagságával és a ragasztó vastagsággal, majd a dübel leírásában szereplő beütési mélységet is figyelembe kell venni. Sem a túl mélyen sem a túl sekélyre beütött dübel nem fog megfelelő stabilitást adni.
A felsorolt hibákon kívül még számos pontos lehet véteni, ezért a legjobb, ha jó szakemberre bízzuk a házunk hőszigetelését.